Wyprawa do Afganistanu

Kefalonia - ciekawe miejsca, plaże i atrakcje

autor: Mikołaj Z., zanotowano: 09/04/2015

Charakterystyka Kefalonii
Kefalonia to grecka wyspa zlokalizowana na Morzu Jońskim, największa pod względem wielkości jeśli chodzi o archipelag Wysp Jońskich. Jest ona coraz popularniejszym miejscem wyjazdów turystycznych. Wynika to z jej bardzo urozmaiconych krajobrazów z licznymi interesującymi lokalizacjami (przede wszystkim chodzi tutaj o niezwykłe jaskinie i bajeczne plaże), doskonałej bazy do uprawiania sportów wodnych, a także unikalnych zabytków. Sporo o tej greckiej wyspie można także poczytać na http://www.greckie-wakacje.pl/kefalonia/.

Kefalońskie plaże i jaskinie
Plaże to wręcz wizytówka Kefalonii. Rozciągają się one niemal po całym brzegu wyspy i są bardzo urozmaicone. Zdecydowanie najpiękniejszą z plaż wartą wyróżnienia jest plaża Myrtos. Ta otoczona majestatycznymi klifami plaża z piaskiem o śnieżnobiałym kolorze, a także z niemal krystalicznie czystą wodą była niegdyś miejscem kręcenia zdjęć do filmu "Kapitan Corelli", w którym grały takie gwiazdy jak Nicolas Cage oraz Penelope Cruz. Do innych plaż, które warto odwiedzić będąc na Kefalonii można zaliczyć przede wszystkim Lepedę charakteryzującą się niezwykłym piaskiem o czerwonym odcieniu czy kamienistą plażę Antisamos.

Ze względu na swoje górzyste ukształtowanie, na Kefalonii można także zobaczyć niesamowite jaskinie i groty, wśród których zdecydowanie wyróżnia się Jaskinia Melissani. To jaskinia, która posiada aż 3,5 km długości, a także ok. 40 m szerokości i wysokości. Stanowi ona doskonałą atrakcję turystyczną, ponieważ można ją przemierzać łodziami podziwiając niezwykłe formacje skalne, a także wodę o błękitnej barwie stanowiącą mieszankę wód morskich i gruntowych. Bardzo interesującym miejscem na Kefalonii jest oprócz tego Jaskinia Drogarati. Znajdują się w niej niesamowite kolorowe stalaktyty i stalagmity, a dzięki doskonałej akustyce odbywają się w niej także wystawy oraz koncerty.

Sporty wodne na Kefalonii
Kefalonia to doskonałe miejsce do uprawiania sportów wodnych. Znajdą tutaj coś dla siebie przede wszystkim fani nurkowania. Najpopularniejszymi centrami, z których można udać się na podwodne wędrówki są dwie miejscowości portowe - Fiscardo oraz Agia Efimia. Oprócz tego Kefalonia to także bardzo dobra lokalizacja dla amatorów kajakarstwa morskiego. Na wyspie istnieje możliwość odbycia zarówno wycieczki jednodniowej jak i dłuższej w pełni zorganizowanej eskapady dokoła wyspy. Osoby, które wolą spokojniejsze formy wypoczynku na pewno będą sobie z kolei chwalić bogatą ofertę żeglugi po najciekawszych lokalizacjach Kefalonii.

Inne atrakcje na Kefalonii
Z innych atrakcji Kefalonii warto wymienić chociażby atrakcje dla amatorów zwiedzania, wśród których znajduje się zabytkowy klasztor Agios Gerasimos pochodzący z XVI wieku. Można w nim znaleźć sarkofag ze szczątkami świętego Gerasssimosa, który jest patronem wyspy. Koniecznie należy także zobaczyć Agios Andreas będącą dawną stolicą Kefalonii. Można tam znaleźć XVI-wieczny klasztor Agios Andreas z interesującymi ikonami, a także freskami, a z szczytu o wysokości 300-metrów, na którym znajduje się ta miejscowość, rozpościera się wspaniały widok na całą wyspę. Sama zaś stolica Kefalonii - Agrostoli, to doskonałe miejsce dla amatorów spacerów i wieczornych rozrywek.