Wyprawa do Afganistanu

Niezwykła podróż do Chin

autor: Jerzy U., zanotowano: 12/02/2015

Myślisz o tym, żeby zwiedzić jeden z najbardziej fascynujących i tajemniczych krajów na świecie? Na pewno podróż do odległych Chin stanie niezapomnianym przeżyciem, które z ekscytacją będziesz wspominać do końca życia. Wiele biur podróży oferuje różnego typu wyprawy pozwalające zwiedzić różne obszary tego ogromnego przecież kraju. Wycieczki Chiny nie należą do tanich i dla wielu osób takie podróże są dużym i znaczącym wydatkiem, jednak wspomnienia warte są inwestycji...

To, co będąc w Chinach koniecznie trzeba zobaczyć, to na pewno słynny Mur Chiński, czyli jedyna budowla na świecie widziana z kosmosu. Ogromne wrażenie robią także kolorowe, niezwykłe pałace z czasów dynastii Ming, Qing i Tang. Wybierz się także do Pekinu, czyli stolicy kraju i miejsca, gdzie miesza się tradycja i współczesność, oraz zobacz Klasztor Shaolin i tamtejszy pokaz sztuk walki. Nie zapominaj też o zaznajomieniu się z sekretami prawdziwej chińskiej kuchni!

Goszcząc w tym egzotycznym i fascynującym Państwie dobrze jest też odwiedzić najpiękniejsze ogrody w Suzhou, które są idealnym przykładem perfekcji i harmonii w sztuce. Nie można nie zgodzić się z twierdzeniem, że rejs łodziami po kanałach Luzhi to wymarzony relaks. Staraj się także ominąć Szanghaju, który zadziwia swoją awangardowością i europejskością. Godni specjalnej uwagi każdego turysty są też owiani tajemnicą wojownicy, którzy mieli służyć cesarzowi po śmierci, czyli Terakotowa Armia z Xi’an.

Wybierając któryś z wariantów podróży do Chin musisz pamiętać, by dokładnie zapoznać się z trasą, jaką odbędzie się podróż po kraju, i dowiedzieć  się, które z ważnych miejsc zobaczysz. Chiny są tak rozległym krajem, że nie sposób podczas jednej podróży zwiedzić wszystkich ciekawych obiektów i miast. Tak czy inaczej, przygotuj się do tego, że po przybyciu do Kraju Środka będziesz miał jeszcze do przemierzenia wiele kilometrów. Ale jest to warte tych zapierających dech w piersiach krajobrazów i widoku niezwykłych budowli, które wyglądają po prostu bajecznie.