Wyprawa do Afganistanu

O Krakowie

autor: Wadim, zanotowano: 30/11/2015

Do najbardziej znanych zabytków Krakowa należy zapewne Kościół Mariacki ze słynnym ołtarzem skrzynkowym autorstwa rzeźbiarza Wita Stwosza. Średniowieczny gotycki kościół posiada wielokrotne ornamenty oraz niezwykle efektowne sklepienia beczkowe. Ołtarz wykonany w drewnie lipowym prezentowany oraz otwierany jest w wyjątkowych sytuacjach. Co godzinę, z wieży Kościoła Mariackiego odgrywany jest hejnał, którego dźwięki urywają się nagle na pamiątkę przeszycia średniowiecznego grajka mongolską strzałą, który ostrzegał społeczność miasta przed grożącym im niebezpieczeństwem trąbiąc z wieży.

Planując w Krakowie kilkudniową wizytę można skorzystać z ekskluzywnej oferty private tours Krakow i w sposób komfortowy obejrzeć najciekawsze miejsca w Krakowie takie jak stosunkowo nieźle prezentująca się dzielnica żydowska o nazwie Kazimierz. Ten kwartał, zasiedlony przez ludność pochodzenia żydowskiego od stuleci, zachował swój niepowtarzalny klimat sprzed lat. Można powłóczyć się wąskimi uliczkami, odwiedzić stare synagogi albo też skosztować koszernego jedzenia w jednej z żydowskich restauracji.

Będąc w Krakowie nie można nie zajrzeć Zamku Królewskiego na Wawelu. Ta miniona siedziba Wielkiego Księstwa Litewskiego i Królestwa Polskiego przypomina o potędze starej Rzeczpospolitej Obojga Narodów z XVI wieku. Obecnie Wawel jest wielkim obiektem muzealnym, w jakim można oglądać arcydzieła sztuki włókienniczej, czyli słynne arrasy wawelskie. Nie omieszkaj posłuchać bicia słynnego Dzwonu Zygmunta a także zajrzeć do Kaplicy Zygmuntowskiej.

Kraków jest miastem turystycznym, tak samo zresztą jak i cały region małopolski. Każdego roku do Krakowa przylatuje wiele setek tysięcy globtroterów z z rozmaitych krain Europy i świata. Kraków to rdzennie polskie miasto, oszczędzone cudem przez ostatnią wojnę, gdzie obejrzeć można wiele zabytków ubiegłych epok.

Siostra za 2 tygodnie jedzie do Krakowa. Głowi się, jak dostać się do Krakowa. Do wyboru zasadniczo są trzy sposoby: przelot samolotem, podróż pociągiem lub jazda autem. Ponieważ na zwiedzanie Krakowa ma jedynie trzy dni, a nie jest to zbyt dużo, zatem by nie tracić czasu na długotrwałą podróż, poleci pewnikiem samolotem. Bilet lotniczy to wydatek w dwie strony w granicach kilkuset złotych, więc| chyba nie ma się co zastanawiać. Port Lotniczy w Balicach jest całkiem rozsądnie skomunikowane z centrum miasta. Co godzinę kursują specjalne autobusy do centrum miasta. Warto skorzystać jednak z propozycji Airport taxi Krakow wynajmując taksówkę prywatną czy też w odniesieniu do większych grup polecane jest zamówienie Krakow Airport transfers, dzięki czemu w wygodnym busie cała grupa szybko dojedzie do swojego hotelu.