Wyprawa do Afganistanu

Stolica Tatr zaprasza przez cały rok

autor: Zenon P., zanotowano: 20/03/2014

Zimowy czas spędzany w górach to marzenie dużej ilości Polaków. W końcu nasz kraj ma wiele do zaoferowania dla amatorów wędrówek górskich i zapalonych narciarzy. Stolicą polskich gór jest Zakopane. W najwyższym sezonie odwiedza je niezliczona rzesza rodaków i zagranicznych gości. Trudno wtedy o wolne pokoje. Niejeden turysta borykał się z tym problemem. Dlatego warto odwiedzać serwisy w stylu tatrzanskie-turnie.pl, aby spokojnie odpoczywać w zarezerwowanym domku lub pokoju. Wynajęty pokój gdzieś na poddaszu prywatnego domu jest zawsze tańszy od tego w hotelu, czy w schronisku.

Alternatywą dla zwykłych pokojów są nieco droższe, ale też z bardziej komfortowymi warunkami apartamenty. Z tego typu zakwaterowaniem mamy do czynienia w przeróżnych domkach, zwanych willami lub super drogie i ekstremalnie komfortowe apartamenty prezydenckie w najdroższych hotelach. Możliwości jest zatem wiele. Latem można przecież przyjechać kamperem lub na pole namiotowe, spędzając czas i spać pod gwieździstym niebem.

Noclegi w Zakopanem nigdy nie należały do najtańszych, szczególnie w sezonie. Nieraz zdarza się tak, że przyjeżdżając do tego pięknego miasta, w większości mijanych pensjonatów i schronisk brak już miejsc. Warto poszukać noclegu w stolicy polskich Tatr, np Spacer Krupówkami, gdzie można dokonać pamiątkowych zakupów i zrobić sobie zdjęcie z wielkim, białym misiem, krążącym po tej promenadzie. W następnym dniu naprawdę warto wybrać się nowoczesną kolejką na Gubałówkę.

Dla tych, którzy wolą długie, męczące wypady wysoko w góry, polecam wędrówkę nad Morskie Oko, skąd widok na góry zapiera dech. Tak więc warto poszukać miejsca do spania w tym mieście, aby móc uczestniczyć w codziennym i sportowym życiu Zakopanego.