Wyprawa do Afganistanu

Wyniki wyszukiwania dla kategorii "urlop"

O Krakowie

(...) Do najbardziej znanych zabytków Krakowa należy zapewne Kościół Mariacki ze słynnym ołtarzem skrzynkowym autorstwa rzeźbiarza Wita Stwosza. Średniowieczny gotycki kościół posiada wielokrotne ornamenty oraz niezwykle efektowne sklepienia beczkowe. Ołtarz wykonany w drewnie lipowym prezentowany oraz otwierany jest w wyjątkowych sytuacjach. Co godzinę, z wieży Kościoła Mariackiego odgrywany jest hejnał, którego dźwięki urywają się nagle na pamiątkę przeszycia średniowiecznego grajka mongolską strzałą, który ostrzegał społeczność miasta przed grożącym im niebezpieczeństwem trąbiąc z wieży. Planując w Krakowie kilkudniową wizytę można skorzystać z ekskluzywnej oferty private tours Krakow i w sposób komfortowy obejrzeć najciekawsze miejsca w Krakowie takie jak stosunkowo nieźle prezentująca się dzielnica żydowska o nazwie Kazimierz. Ten kwartał, zasiedlony przez ludność (...)

Aktywne wczasy w górach

(...) Będziemy mogli zapoznać się z pięknym krajobrazem i zupełnie nowymi terenami. Odkryjemy, jak wyglądają prawdziwe góry podczas mroźnej zimy. A takie widoki na pewno znacząco nas poruszą. Jeśli jednak nie przepadamy za jazdą na nartach, (...)

Wyjazd marzeń na Malediwy.

(...) piękna pogoda.. Na miejscu przywitał nas opiekun wycieczki, który miał zajmować się naszą grupą podczas wypoczynku. Z lotniska udaliśmy się wprost do hotelu. Po rozpakowaniu wszyscy zdecydowali się na odpoczynek. Kolejny dzień przywitał nas bardziej deszczową pogodą. Po śniadaniu w hotelu wszyscy udali się na plaże. Mimo nieco pochmurnej pogody woda w morzu nie przyniosła nam rozczarowania. W sięgającej trzydziestu stopniu wodzie z przyjemnością się pływało. Potem udaliśmy się na leżaki oraz odpoczynek, który pozwolił rozkoszować się  pięknem wyspy. Reszta dnia upłynęła na opalaniu oraz spacerach. Następnego dnia przygotowywaliśmy się do nurkowania. Po odebraniu i sprawdzeniu sprzętu zapakowaliśmy go (...)

Państwo o wielu twarzach.

(...) kategorii bezapelacyjnym liderem okazuję się wyprawa do dwóch stolic - Pekinu i Szanghaju (obecnej i byłej). To ogromne, tętniące życiem miasta, gdzie nie sposób się nudzić. Mimo że wiele łączy je pod względem biznesowym, gospodarczym czy architektonicznym, okazują się w rzeczywistości odmiennymi światami, które dzieli głównie podejście do życia mieszkańców, sposoby kultywacji religii i powszechne obyczaje. To propozycja dla osób, które stworzone są do egzystencji "na wysokich obrotach". Wycieczkę polecić można też tym, dla których satysfakcjonujący wypoczynek (...)

Stolica Tatr zaprasza przez cały rok

(...) do najtańszych, szczególnie w sezonie. Nieraz zdarza się tak, że przyjeżdżając do tego pięknego miasta, w większości mijanych pensjonatów i schronisk brak już miejsc. Warto poszukać noclegu w stolicy polskich Tatr, np Spacer Krupówkami, gdzie można dokonać pamiątkowych zakupów i zrobić sobie zdjęcie z wielkim, białym misiem, krążącym po (...)

Nowe kierunki na wakacje

(...) Ludzie poszukują różnych doznań i rożnych przygód. Jedni jako przygodę i to wielką potraktują wspięcie się na trudny szczyt i zwalczenie swoich słabości, dla wielu zaś pamiętnym zdarzeniem będzie spędzenie czasu w miejscu, gdzie wydarzyły się kiedyś jakieś historyczne zdarzenia, jeszcze inni będą radzi z wyjazdu na plażę i korzystania z typowych standardowych rozrywek. Wiele osób ciągnie także do atrakcji Dalekiego Wschodu.Ludzie żyjący w pośpiechu w danej chwili nie wytrzymują tego pędu, dlatego też chcą znaleźć sobie miejsce do tego, aby zaszyć się gdzieś, schować przed światem, przed lawiną reklam, programów telewizyjnych itp. Jaki jest powód tego, że turyści obrali sobie te miasta jako te, które są dla nich najciekawsze? Po pierwsze turyści zafascynowani są kulturą panującą na Dalekim Wschodzie, która posiada wyjątkową przeszłość i jest naprawdę intrygująca. Drugi magnes, dzięki (...)

Wypoczynek na campingach

(...) spędzania czasu to także sposób na życie. Caravaning to bardzo ciekawy i wygodny sposób na różnego rodzaju wyprawy i wypoczynek. Ta zmotoryzowana forma wypoczynku daje wielu obywatelom poczucie przygody, niezależności, wolności. Prowadzenie tych pojazdów nie sprawia większych (...)