Wyprawa do Afganistanu

Wyniki wyszukiwania dla kategorii "wakacje"

O Krakowie

(...) pochodzenia żydowskiego od stuleci, zachował swój niepowtarzalny klimat sprzed lat. Można powłóczyć się wąskimi uliczkami, odwiedzić stare synagogi albo też skosztować koszernego jedzenia w jednej z żydowskich restauracji. Będąc w Krakowie nie można nie zajrzeć Zamku Królewskiego na Wawelu. Ta miniona siedziba Wielkiego Księstwa Litewskiego i Królestwa Polskiego przypomina o potędze starej Rzeczpospolitej Obojga Narodów z XVI wieku. Obecnie Wawel jest wielkim obiektem muzealnym, w jakim można oglądać arcydzieła sztuki włókienniczej, czyli słynne arrasy wawelskie. Nie omieszkaj posłuchać bicia słynnego Dzwonu Zygmunta a także zajrzeć do Kaplicy Zygmuntowskiej. Kraków jest miastem turystycznym, tak samo zresztą jak i cały region małopolski. Każdego roku do Krakowa przylatuje wiele setek tysięcy globtroterów z z rozmaitych krain Europy i świata. Kraków to rdzennie polskie miasto, (...)

Aktywne wczasy w górach

(...) możemy po prostu wybierać się na dłuższe spacery i wyprawy. Już samo chodzenie po górach będzie dla nas bardzo przyjemne.Nie rezygnuj z wyjazduPamiętajmy więc, aby nie rezygnować z zimowych wyjazdów. To właśnie one mogą nam zapewnić (...)

Kefalonia - ciekawe miejsca, plaże i atrakcje

(...) barwie stanowiącą mieszankę wód morskich i gruntowych. Bardzo interesującym miejscem na Kefalonii jest oprócz tego Jaskinia Drogarati. Znajdują się w niej niesamowite kolorowe stalaktyty i stalagmity, a dzięki doskonałej akustyce odbywają się w niej także wystawy oraz koncerty.Sporty wodne na Kefalonii Kefalonia to doskonałe miejsce do uprawiania sportów wodnych. Znajdą tutaj coś dla siebie przede wszystkim fani nurkowania. Najpopularniejszymi centrami, z których można udać się na podwodne wędrówki są dwie miejscowości portowe - Fiscardo oraz Agia Efimia. Oprócz tego Kefalonia to także bardzo dobra lokalizacja dla amatorów kajakarstwa morskiego. Na wyspie istnieje możliwość odbycia zarówno wycieczki jednodniowej jak i dłuższej w pełni zorganizowanej eskapady dokoła wyspy. Osoby, które wolą spokojniejsze (...)

Niezwykła podróż do Chin

(...) koniecznie trzeba zobaczyć, to na pewno słynny Mur Chiński, czyli jedyna budowla na świecie widziana z kosmosu. Ogromne wrażenie robią także kolorowe, niezwykłe pałace z czasów dynastii Ming, Qing i Tang. Wybierz się także do Pekinu, czyli stolicy kraju i miejsca, gdzie miesza się tradycja i współczesność, oraz zobacz Klasztor Shaolin i tamtejszy pokaz sztuk walki. Nie zapominaj też o zaznajomieniu się z sekretami prawdziwej chińskiej kuchni! Goszcząc w tym egzotycznym i fascynującym Państwie dobrze jest też (...)

Chcesz rozerwać się w stolicy?

(...) czyli ceny iście europejskieJeśli nie jesteś bardzo zamożnym człowiekiem, a na czas swojego pobytu w Warszawie zdecydujesz się wynająć hotel, to na te wszystkie wspomniane rozrywki najzwyczajniej w świecie nie będzie Cię już stać. Musisz bowiem wiedzieć, że hotele w stolicy bardzo się cenią. Można powiedzieć, że proponują swoim klientom iście europejskie (czytaj: z punktu widzenia przeciętnego obywatela - wręcz kosmiczne) ceny. Zastanawiając się, jak powinna wyglądać Twoja wycieczka, stajesz więc przed dylematem: wynająć prestiżowy hotel czy wybrać tani nocleg w Warszawie.W ten sposób poznasz uroki miasta!Co będzie dla (...)

Wyjazd marzeń na Malediwy.

(...) dużej łodzi. Wrażenia z nurkowania zaskoczyły nawet doświadczonych wycieczkowiczów, którzy wiedzieli nie jeden podwody krajobraz. Po pierwsze wyjątkowe oraz malownicze skupiska skalne. Bogactwo rosnących na skałach koralowców, piękne ławice ryb. Idealnie przezroczysta woda zapewniała doskonałe widoki. Kolejne dni nurkowania były jeszcze bardziej emocjonalne a wrażenia estetyczne zapierały dech w piersiach. Nurkowanie w silnym prądzie dodatkowo zwiększało adrenalinę. Zobaczyliśmy stada tuńczyków i barakud. Zapoznaliśmy się również z grotami oraz wąwozami. Podczas kolejnych dni wypoczynku na Malediwach nie obyło się bez grill party. Nocne nurkowanie zapewniało możliwość zobaczenia, płaszczek, muren, żółwi w (...)

Stolica Tatr zaprasza przez cały rok

(...) Zimowy czas spędzany w górach to marzenie dużej ilości Polaków. W końcu nasz kraj ma wiele do zaoferowania dla amatorów wędrówek górskich i zapalonych narciarzy. Stolicą polskich gór jest Zakopane. W najwyższym sezonie odwiedza je niezliczona rzesza rodaków i zagranicznych gości. Trudno wtedy o wolne pokoje. Niejeden turysta borykał się z tym (...)

Jak znaleźć dobre noclegi?

(...) możesz znaleźć noclegi w różnych miastach jak choćby Wrocław, Kraków, czy też szczególnie poszukiwane przez obcokrajowców hostel Warsaw, dzięki czemu tak naprawdę to ty decydujesz gdzie chcesz znaleźć dany nocleg. Powinieneś zwrócić także uwagę czy taki nocleg znajduje się blisko komunikacji miejskiej, czy też centrum. Warszawa słynie z bardzo wygodnych i komfortowych noclegów, które zapewniają nam tak naprawdę wszystko, dlatego śmiało każdy może sobie na jego wynajem pozwolić. Wiele osób bardzo chętnie jedzie do cracow gdzie mają (...)

Nowe kierunki na wakacje

(...) któremu ludzie przyjeżdżają w te rejony to kultura opierająca się o takie wartości jak panowanie nad sobą, wyciszenie, zgodność ze stanem swojego ciała i umysłu i wiele innych w tym typie. Szczególnie w ostatnich latach niesamowicie rozchwytywane stały się wycieczki do Gruzji, wycieczki do Chin, wycieczki do Turcji, wycieczki do Birmy, wycieczki do Wietnamu, wycieczki do Nepalu czy wycieczki do Japonii. Jak się okazuje wycieczka do Indii czy wycieczka do Chin może nie okaże się tą najtańszą, ale z pewnością wycieczka do Turcji może być miała taką cenę, jaka będzie odpowiednia dla przeciętnego konsumenta. Absolutnie najdroższa będzie wycieczka do Nepalu, o ile oczywiście zażyczmy sobie wszelkie dodatkowe atrakcje, a właściwie wymagania takie jak zakwaterowanie się w jakimś naprawdę egzotycznym, trudno dostępnym miejscu, możliwość poznania naprawdę unikalnych i wyjątkowych kultur, przewodnik, tradycji, (...)

Wolny czas od nauki

(...) Wakacje zimą (ferie) to czas na wszelakiego rodzaju wyjazdy młodzieżowe, zimowiska.Obozy jeździeckie: Wyjazdy dzieci i młodzieży w okolice stadniny koni. Oferowana jest nauka jazdy konnej razem z atrakcjami.Obozy żeglarskie: Organizowane w okolicy jeziora lub morza obozy głównie dla młodzieży. Nauka technik żeglowania, komend i dyscypliny. Aktywny wypoczynek na wodzie. Obozy językowe: Zagraniczne wyjazdy młodzieży, z programem nauki obcego języka, poznawania tamtejszych mieszkańców, ciekawych okolic, danego kraju.Obozy rowerowe: Wyjazdy młodzieżowe dla każdego lubiącego jazdę na rowerze. Program (...)

Dookoła świata

(...) mamy ekskluzywne trampingi kilkunastotygodniowe. Są to wyprawy trekkingowe wokół ziemi. Na wyprawę dookoła kuli ziemskiej powinieneś mieć zarezerwowany przynajmniej miesiąc czasu. Startujemy w Europie, potem lecimy do Azji. Tam wyruszamy na wyprawy do Indii, kraju pachnącego tysiącem kolonialnych zapachów, miejsca herbaty oraz korzennych przypraw, miejsca tak bardzo wielobarwnego a także różnorodnego. Następnie przenosimy się do Chin, gdzie dla zainteresowanych organizujemy wyprawy trekingowe na Wielki Mur Chiński. Następnie odwiedzamy Australię a także Nową Zelandię, żeby następnie zabrać się na jedną z kokosowych wysepek Oceanu Spokojnego na wyprawy egzotyczne. Następnie osiągamy brzegi Ameryki, żeby zobaczyć oszałamiające parki narodowe na zachodzie USA. Szybkim transportem (...)

Wakacje z opcją all inclusive w Bułgarii

(...) wakacyjnych przygód z ofert turystycznych wybierają propozycje trampingów czy też wyjazdów survivalowych. Od kilku lat turystyka w Polsce zaczyna przybierać dość skrajne formy.Dwa kroki od każdego z hoteli znajduje się przepiękna plaża i czyste, ciepłe Morze Czarne. Niezwykle ciekawą propozycję na wypoczynek wakacyjny przedstawia Hotel (...)