Wyprawa do Afganistanu

Wyniki wyszukiwania dla kategorii "wycieczki"

O Krakowie

(...) Do najbardziej znanych zabytków Krakowa należy zapewne Kościół Mariacki ze słynnym ołtarzem skrzynkowym autorstwa rzeźbiarza Wita Stwosza. Średniowieczny gotycki kościół posiada wielokrotne ornamenty oraz niezwykle efektowne sklepienia beczkowe. Ołtarz wykonany w drewnie lipowym prezentowany oraz otwierany jest w wyjątkowych sytuacjach. Co godzinę, z wieży Kościoła Mariackiego odgrywany jest hejnał, którego dźwięki urywają się nagle na pamiątkę przeszycia średniowiecznego grajka mongolską strzałą, który ostrzegał społeczność miasta przed grożącym im niebezpieczeństwem trąbiąc z wieży. Planując w Krakowie kilkudniową wizytę można skorzystać z ekskluzywnej oferty private tours Krakow i w sposób komfortowy obejrzeć najciekawsze miejsca w Krakowie takie jak stosunkowo nieźle prezentująca się dzielnica żydowska o nazwie Kazimierz. Ten kwartał, zasiedlony przez ludność (...)

Niezwykła podróż do Chin

(...) odwiedzić najpiękniejsze ogrody w Suzhou, które są idealnym przykładem perfekcji i harmonii w sztuce. Nie można nie zgodzić się z twierdzeniem, że rejs łodziami po kanałach Luzhi to wymarzony relaks. Staraj się także ominąć Szanghaju, który zadziwia swoją awangardowością i europejskością. Godni specjalnej uwagi każdego turysty są też owiani tajemnicą wojownicy, którzy mieli służyć cesarzowi po śmierci, czyli Terakotowa Armia z Xi’an. Wybierając któryś z wariantów podróży do Chin musisz (...)

Państwo o wielu twarzach.

(...) nierozłączny jest z prowadzeniem intensywnego, "nocnego" życia. W harmonii z historią i naturąPaństwo Środka warto poznać też z tej bardziej prowincjonalnej strony. Obcowanie z rdzenną ludnością, obserwacja ich niezwykłych sposobów radzenia sobie z codziennością to niezwykła szansa na poszerzenie kulturowych horyzontów i spojrzenie na świat z innej, zdystansowanej perspektywy. Jeżeli bardziej niż na nocnych szaleństwach zależy ci na zobaczeniu imponujących masywów górskich, rozciągające się na ogromnej powierzchni tarasy ryżowe czy jaskiń wykorzystywanych przez (...)

Podróże bez kłopotu

(...) hotel, wyżywienie, ubezpieczenie i inne szczegóły.Coraz większa jest jednak liczba osób, łączących niektóre elementy z obu grup. Stawiamy więc na wygodę sprawdzonych hoteli i linii lotniczych, ale wolimy sami do nich dojechać lub dolecieć. Przyczyna jest prosta. Najczęściej jest tak po prostu taniej, ale też można bardziej indywidualnie zaplanować sobie czas. Dzięki temu nie trzeba chadzać utartymi ścieżkami, można pozwolić sobie na trochę (...)

Jak znaleźć dobre noclegi?

(...) Wiele osób zastanawia się w jaki sposób znaleźć dla siebie odpowiedni nocleg przed wyjazdem. Jak się okazuje coraz więcej osób zapomina, ze trzeba go znaleźć znacznie wcześniej i postanawia dopiero parę dni przed wyjazdem znaleźć dla siebie odpowiedni nocleg. Niestety większość z nich jest już zajęta i problem robi się dość spory gdy nie mamy możliwości znalezienia komfortowego dla siebie noclegu.Musicie wiedzieć, że coraz więcej osób takie noclegi wynajduje bez pośrednio w internecie na odpowiednio przygotowanej stronie wirtualnej gdzie (...)

Nowe kierunki na wakacje

(...) Ludzie poszukują różnych doznań i rożnych przygód. Jedni jako przygodę i to wielką potraktują wspięcie się na trudny szczyt i zwalczenie swoich słabości, dla wielu zaś pamiętnym zdarzeniem będzie spędzenie czasu w miejscu, gdzie wydarzyły się kiedyś jakieś historyczne zdarzenia, jeszcze inni będą radzi z wyjazdu na plażę i korzystania z typowych standardowych rozrywek. Wiele osób ciągnie także do atrakcji Dalekiego Wschodu.Ludzie żyjący w pośpiechu w danej chwili nie wytrzymują tego pędu, dlatego też chcą znaleźć sobie miejsce do tego, aby zaszyć się gdzieś, schować przed światem, przed lawiną reklam, programów telewizyjnych itp. Jaki jest powód tego, że turyści obrali sobie te miasta jako te, które są dla nich najciekawsze? Po pierwsze turyści zafascynowani są kulturą panującą na Dalekim Wschodzie, która posiada wyjątkową przeszłość i jest naprawdę intrygująca. Drugi magnes, dzięki (...)

Dookoła świata

(...) Nie masz ponownie chęci siedzieć przy barze hotelowym na materacu tydzień? Masz ochotę zwiedzić oraz ujrzeć coś ciekawego? Masz już po dziurki w nosie miałkich wczasów w hotelu albo pensjonacie? Masz chrapkę na rewelacyjną przygodę w małym gronie? Irytują cię opcje all inclusive? Nie mogłeś lepiej wybrać. Wyprawy trampingowe z Kiribati Club to coś dla ciebie.Wyprawy górskieJeśli nie są ci straszne duże przewyższenia terenu a także jesteś fanem wypoczynku czynnego, lubisz góry a także przestrzeń - zapraszamy na wyprawy do Azji. Oczekuje na ciebie Tybet oraz Nepal, czyli jedne z najbardziej górzystych krajów świata. Wyprawy trekingowe w Himalajach to niezapomniane przeżycia dla każdego pasjonata gór. Rozpoczynamy w Nepalu - kraju, którego się nie ogląda ale przeżywa i (...)

Wypoczynek na campingach

(...) Stale także rozbudowywana jest ilość serwisów internetowych o tematyce caravaningu a uzupełniane wpisy przez internautów stanowią bogate źródło świeżych informacji i opinii. Jak grzyby po deszczu powstają nowe kluby, zrzeszające zadowolonych posiadaczy przyczepy. Coraz bardziej (...)

Wakacje z opcją all inclusive w Bułgarii

(...) Gdzie jechać na wakacje. To pytanie gdzieś na przełomie każdego roku lub nieco później, np. w lutym, marcu czy kwietniu zadają sobie miliony Polaków. Chociaż niezwykle popularne zrobiły się wyjazdy last minute, gdzie decyzję o tym, w jakie miejsce udamy się na zasłużony wypoczynek, podejmujemy właściwie z dnia na dzień, to jednak (...)